Porządek w pokoju dziecka - postaw na pojemniki i organizery
Porządek w pokoju dziecka - postaw na pojemniki i organizery

Dla wielu rodziców utrzymanie porządku w pokoju dziecka wydaje się czymś niemożliwym. Jak zachęcić pociechę do tego, aby odkładała zabawki na miejsce? Jak zapanować nad chaosem i wprowadzić ład w pokoiku dziecięcym? Zobacz, jak powinna wyglądać organizacja zabawek w pokoju dziecka i jakie akcesoria mogą okazać się w tym pomocne. Dzięki kilku sprawdzonym trikom utrzymanie ładu i porządku będzie prostsze niż mogłoby to się wydawać - nawet po intensywnej zabawie malucha!

porządek w pokoju dziecka

Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

Pokój dziecka to miejsce stworzone do zabaw, nauki, a także pełniące rolę kącika wypoczynkowego. To przestrzeń, w której przedmioty w szybkim tempie zmieniają swoje położenie, a niemal każda zabawa dziecka kończy się bałaganem. Zastanawiasz się więc, jak utrzymać porządek w pokoju dziecka? W tym celu warto dokonać podziału na części. Dzieląc pokój na strefę: zabawy, kreatywną, do spania, a także tę oddzielającą kącik z zabawkami od miejsca do spania, tworzymy pewnego rodzaju wydzielone pole, w którym dziecko spędza czas na zabawę i gdzie najprawdopodobniej odłoży swoje ulubione maskotki i gry, chcąc mieć je w zasięgu ręki. Nasza pociecha będzie zdecydowanie bardziej chętna do uporządkowania bałaganu, jeśli zabawki będą rozrzucone w niedalekiej odległości, a ich uprzątnięcie zajmie im kilka chwil.

jak utrzymać porządek w pokoju dziecka

Organizacja zabawek w pokoju dziecka z pomocą funkcjonalnych pojemników

Aby utrzymanie porządku w pokoju dziecka przebiegało sprawnie, warto wyposażyć się w specjalne pojemniki i organizery. Ich funkcją jest przechowywanie dużej ilości rzeczy, ale nie tylko. Pudełka odznaczają się nietuzinkowym wyglądem, przez co pełnią rolę dekoracji, dopełniając wystrój wnętrza. Ze względu na ciekawe printy i motywy pojemniki można postawić w widocznym miejscu, bez konieczności chowania ich do szafy. Organizacja zabawek w pokoju dziecka jeszcze nigdy nie była tak prosta! Z pomocą przychodzi kosz wiszący ścienny Sporta od marki OYOY, który będzie pięknie prezentować się na ścianie, a także umożliwi błyskawiczne porządki w pokoju malucha. Wykonany z tkaniny bambusowej będzie stylową i praktyczną ozdobą.

organizacja zabawek w pokoju dziecka

Dużą popularnością cieszą się też pojemniki z motywem zwierząt. Do tego grona zalicza się pudełko z uszami Rabbit od Ferm Living. Ten słodki akcent w pokoju dziecka sprawi, że nasi milusińscy będą chcieli brać udział w porządkach. Pudełka i pojemniki do pokoju dziecięcego dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a także są opatrzone całą gamę ciekawych wzorów, a to wszystko z myślą o tym, aby dopasować się do wystroju dziecięcego pokoju, a także przykuć uwagę najmłodszych i pokazać im, że porządki w pokoju mogą być także formą zabawy. Niektóre pojemniki o ciekawych kształtach - takie jak np. kosz pleciony gruszka bądź kosz jabłko od Ferm Living - mogą przywodzić na myśl sceny z bajek, a także pobudzać wyobraźnię najmłodszych.

jak zrobić porządek w pokoju

Utrzymanie porządku w pokoju dziecka jest możliwe! Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie pojemniki i organizery ścienne, które dopasują się do wystroju dziecięcego pokoju, a także zachęcą dziecko do robienia porządków!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl