Tapeta winylowa na flizelinie - jak kłaść?
Tapeta winylowa na flizelinie - jak kłaść

Przy podejmowaniu decyzji o tapecie do wnętrza pokoju, oprócz estetyki i upodobań, warto skupić się na samej formie wykonania tapety, zaletach i sposobie nanoszenia jej na ścianę. Nowoczesne techniki i zastosowanie odpowiednich materiałów (np. rodzaj kleju, flizelina, folia) sprawiły, że czynność tapetowania przestała kojarzyć się z utrapieniem i wielogodzinną pracą, a tradycyjne tapety powoli odchodzą do przeszłości. Poznaj bliżej pojęcia, które pozwolą ci dokonać najlepszego wyboru. Dowiedz się jak prawidłowo nanieść klej, jak kłaść tapetę winylową i w jaki sposób dbać o długotrwałe jej użytkowanie.

Spis treści:

  1. Tapety winylowe na flizelinie - oznaczenia i instrukcje
  2. Zalety tapety winylowej na flizelinie
  3. Batch number – powtarzalność wzoru
  4. Klej do tapet na flizelinie
  5. Jak kłaść tapetę winylową na flizelinie?

Tapety winylowe na flizelinie - oznaczenia i instrukcje

Wyjaśniając pojęcie oraz przeznaczenie tapet flizelinowych warto sięgnąć po konkretne przykłady. Bez wątpienia pionierem w tej dziedzinie są tapety Ferm Living, których twórcy, na podstawie wieloletnich doświadczeń, pasji oraz talentu projektantów wzorów (m.in. brytyjskiej ilustratorki Katie Scott) stworzyli produkt na miarę oczekiwań każdego klienta. Tapety na flizelinie to rodzaj tapet, które od tradycyjnie stosowanych, papierowych wzorów różnią się flizeliną (włókniną poliestrową) tworzącą wewnętrzną warstwę tapety. Zastosowana warstwa flizeliny zabezpiecza cały materiał przed marszczeniem i rozdarciem.

klejenie tapety flizelinowej

Zalety tapety winylowej na flizelinie

  1. Duża różnorodność wzorów – szeroki wybór kolorów, wzorów i ich kombinacji. Najlepszym przykładem wysokiej jakości wydruków, precyzji wykonania i głębi kolorów jest najnowsza kolekcja Ferm Living, która swoim oryginalnym stylem i subtelnością wykonania zapiera dech w piersiach. Trzy wzory tapet dostępnych w różnej kolorystyce, przedstawiające królestwo zwierząt i świat botaniczny to niepodważalny symbol najwyższej klasy produktów do dekoracji wnętrz. Wszystkie dostępne w sklepie Mukaki wzory możecie obejrzeć tutaj - tapety skandynawskie.
  2. Łatwe zastosowanieklejenie tapety flizelinowej należy do niezwykle łatwych, a nawet przyjemnych czynności. Ten rodzaj tapet nie kurczy się podczas nakładania kleju i nie tworzy nierówności. Ponadto ich aplikacja nie wymaga zmiękczania materiału, a przy pozbywaniu się tapety nie ma konieczności jej nawilżania.
  3. Wysoka odporność na promieniowanie UV – delikatne stosowanie wilgotnej szmatki nie ma wpływu na zmianę jakości tapety, a cały proces delikatnego mycia i pielęgnacji nie zmienia jej struktury i pierwotnej kolorystyki.
  4. Eliminacja niedoskonałości ściany - tapety na flizelinie powstały z uwzględnieniem zróżnicowanej struktury ściany, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do gładkich powierzchni, jak i ścian, które posiadają nierówności, pęknięcia bądź zarysowania. Tuszują wszystkie wady i mankamenty, bez konieczności specjalnego przygotowywania ściany do czynności tapetowania.

Batch number – powtarzalność wzoru

Batch number to nic innego jak numer serii produktu. Ręczne mieszanie farb w początkowej fazie produkcji w celu uzyskania oczekiwanego koloru, stanowi najważniejszy element całego mechanizmu powstania tapety flizelinowej. Z tego też powodu, każda kolejna partia może nieznacznie odbiegać kolorystycznie od poprzedniej, nawet jeśli będzie wykonana według poprzedniego wzoru. Dlatego istotne jest, by podczas zakupu zwrócić szczególną uwagę na wspomniany wyżej batch numer. Jeśli chcesz użyć jednego wzoru we wszystkich pomieszczeniach, wówczas twoje zamówienie powinno obejmować jedną serię produktu. Pozwala to na zachowanie identyczności w odcieniu na każdej z rolek.

jak kłaść tapetę winylową

Klej do tapet na flizelinie

Kolejną niezwykle istotną kwestią wyróżniającą tapety winylowej na flizelinie, jest rodzaj użytego kleju do tapetowania. Wysoka jakość materiałów z uwzględnieniem wygody każdego klienta doprowadziły do powstania kleju, który dzięki swojej innowacyjnej formie nanoszony jest bezpośrednio na ścianę, a nie jak w przypadku tradycyjnych tapet, na wewnętrzną stronę wzoru. Jest to ogromne udogodnienie zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które decydują się na samodzielne tapetowanie ścian. Przy zakupie tapety Ferm Living na stronie sklepu Mukaki, do każdego zamówienia otrzymujecie odpowiednią ilość kleju gratis.

Jak kłaść tapetę winylową na flizelinie?

Najlepszą metodą na objaśnienie prawidłowego sposobu postępowania i odpowiedzi na pytania, jak położyć tapetę na flizelinie oraz, jak prawidłowo nanieść klej, jest odniesienie się do profesjonalnego instruktażu pochodzącego od producenta. https://www.youtube.com/watch?v=uxHzAJv9ays

Jak widzicie, klejenie tapety flizelinowej wcale nie jest trudne! I bez problemu można zrobić to samemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl