Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu? Aranżacje
Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu? Aranżacje

Podczas aranżacji pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które sprawią, że poczuje się w nim bezpiecznie i komfortowo. Co w przypadku, kiedy przestrzeń daje zupełnie inne możliwości aranżacyjne niż standardowe wnętrza? Pytanie nasuwa się samo: jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? Podpowiadamy, co zrobić, aby przestrzeń dla malucha była wielofunkcyjna i bezpieczna!

Jak zaaranżować pokój dziecięcy na poddaszu?

Czy aranżacja pokoju dziecka musi kojarzyć się z wyzwaniem? Nic bardziej mylnego! Jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanujemy, co powinno znaleźć się w królestwie malucha, to z pewnością stworzymy uporządkowane i przytulne miejsce dla naszej pociechy.

Przestrzeń poddasza jest dość specyficzna, jednak to właśnie milusińscy uwielbiają różnego typu zakamarki czy schowki, których nie brakuje w tej części domu. Aranżując pokój dziecka na poddaszu, należy pamiętać o licznych skosach, które mogą skracać część użytkową pomieszczenia. Na pomoc przychodzą jednak akcesoria, dzięki którym wykorzystamy miejsce w jak najlepszy sposób, nie omijając żadnego zakamarka.

jak urządzić pokój dziecka na poddaszu

Pokój dziecięcy na poddaszu - inspiracje

Urządzenie pokoju dziecka na poddaszu utrudniają liczne skosy dachu, które mogą przeszkadzać również w swobodnym poruszaniu się. Jak zadbać więc o odpowiednie rozplanowanie przestrzeni? W tym celu warto wykorzystać wszystkie miejsca oraz wnęki pod skosami i umieścić w nich półki, szafki oraz schowki na zabawki, książki czy inne akcesoria.

Akcesoria do przechowywania

Do przechowywania rzeczy idealnie sprawdzi się pleciony pojemnik kosz jabłko, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale również sprawdzi się w pokoju ze skosem. Obecność koszyka sprawi, że zabawki dziecka będą znajdować się w jednym miejscu, a w pokoju zapanuje porządek i ład.

pokój dziecka na poddaszu

Miejsce do zabaw

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? Ciekawym elementem dekoracyjnym są również różnego rodzaju dywany, które sprawią, że dziecko znajdzie bezpieczną przestrzeń do codziennych zabaw w pozycji siedzącej, bez obaw o to, że maluch uderzy się o skos lub zahaczy o wnękę. Dywany pomagają stworzyć przytulny klimat i zachęcą dziecko do tego, aby spędzać czas w pokoju. Przykładem tego jest dywan jutowy w kropki, który sprawdzi się w roli dekoracji, a także zachęci dziecko do wspólnej zabawy.

pokój dziecięcy na poddaszu

Miejsce do nauki

W pokoju dziecka, zwłaszcza tego w wieku szkolnym, nie może zabraknąć miejsca do nauki. Dla większych dzieci idealnie sprawdzi się białe biurko Sebra. W przypadku milusińskich w wieku przedszkolnym może to być biurko Little Architect Ferm Living, które sprawdzi się jako miejsce do rysowania czy kolorowania. Biurko należy postawić bezpośrednio pod oknem dachowym, aby światło docierało tam w jak największej ilości.

mały pokój dziecięcy na poddaszu

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego ze skosem wymaga dostosowania mebli i akcesoriów do panujących warunków. Tam, gdzie znajdują się skosy, warto zadbać o odpowiednie rozplanowanie i umieścić niskie meble bądź specjalnie dostosowane akcesoria. Warto wykorzystać każdy metr wolnej przestrzeni i nie rezygnować z miejsca, które znajduje się pod skosami. Jedno jest pewne, pokój na poddaszu będzie kojarzyć się dziecku z kryjówką i bajkową przestrzenią, którą trzeba wykorzystać w każdym centymetrze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl